Jirka: Maturita za dveřmi > co mi pomáhá při učení

By Jirka Pop

Jmenuji se Jirka a studuji na čtyřletém gymnáziu v Jablonci nad Nisou, kde letos i maturuji. Ze školy jsem si nikdy hlavu nedělal. Chápu ji jako nutný základ, ale stejně důležité pro mě vždy byly mimoškolní zájmy. Baví mě cestování, golf, historie, móda a rád debatuji o politice a palčivých problémech doby dnešní i minulé.

Jsem pragmatický flegmatik. Když mě předmět baví a vím, že ho budu v budoucnu potřebovat, věnuji se mu se zápalem i ve volném čase a účastním se soutěží a olympiád. V opačném případě do něj však investuji jen nezbytné minimum své energie. Mnohokrát jsem si už v půlce školního roku spočítal, že i když z fyziky nasbírám už jen samé pětky, můj průměr nepřekročí důstojnou čtyřku. Sečteno, podtrženo, zavírám fyziku a namísto polovodičů pročítám v hodinách milovanou historii.

Zdroj: instagram.com/jirka__pop

Na maturitu jsem se začal připravovat teprve nedávno, a o to intenzivněji se snažím postupovat. Maturuji z dějepisu, základu společenských věd, angličtiny a samozřejmě češtiny. Po maturitě mám namířeno na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, kde jak doufám, nebude po fyzice ani památky.

Při přípravě na maturitu mi pomáhá sledování dokumentů a čtení odborné literatury. Také mi pomáhá rozplánovat si učení tak, abych svůj čas využil efektivně. Učení prokládám pauzami, abych se z té haldy nových informací nezbláznil. V přestávkám rád chodívám na procházky se psem a nebo si pustím jeden díl seriálu (čti dva až pět).

Zdroj: instagram.com/jirka__pop

Dříve jsem na doplnění energie při učení používal energetické nápoje. Po té tuně cukru mi však často nebývalo dobře. Káva mi zase nechutná a čaj nefunguje.

Z patové situace mě vyvedlo až Mindflow, na kterém mi vyhovuje, že je přírodní a neobsahuje žádný cukr. Používám ho odpoledne a večer, když už mi dochází energie na učení a má pozornost upadá. Po jedné se cítím opět fresh a vydržím se naplno soustředit několik dalších hodin. Mindflow mám rád, protože kromě zahnání únavy působí dobře i na mou psychiku. Ústní termíny se blíží, atmosféra houstne a právě na téhle frontě mi Mindflow pomáhá udržet si dobrou náladu a nadhled.

Doporučil bych ho proto každému, kdo je po práci, škole nebo tréninku moc unavený a potřebuje se ještě učit, nebo jinak využít svůj čas. Hlavně pak maturantům, kteří si teď stejně jako já říkají, že mohli s učením začít o pár týdnů dříve.

Sledujte náš FacebookInstagram

Denní tipy pro vaši produktivitu 👍

Pošleme vám každý den jeden tip. Budete produktivnější, uděláte víc práce za méně času a zlepšíte svůj pracovní i osobní život. Pohodlně, rychle, do vaší Messenger aplikace.