Věda za produktem Hangover

Mindflow Hangover obsahuje 11 přírodních látek a extraktů, které pomáhají předcházet vzniku kocoviny a chrání organismus před poškozením při konzumaci alkoholu. Které složky to jsou a v jakém množství najdeš přímo v detailu produktu. V tomto článku popíšeme, s čím jednotlivé látky pomáhají a proč je náš produkt obsahuje.

Odkazy na studie jsou uvedeny na konci článku.

 

 

1. Odbourávání acetaldehydu

Vznik acetaldehydu v těle je jednou z hlavních příčin vzniku kocoviny. Několik látek obsažených v tobolce je zaměřeno právě na acetaldehyd. Extrakt z dužistopky urychluje metabolismus acetaldehydu a tělo se ho tak rychleji zbaví. Metabolismus ethanolu ale neurychluje, takže alkohol se rychleji neodbourává. Kombinace L-cysteinu a vitaminu B1 zase chrání organismus před působením acetaldehydu.

2. Regulace cukru

Alkohol může způsobit hypoglykémii , která se projevuje celkovou slabostí a bolestí hlavy. Toto může nastat u lidí na nízkosacharidové dietě nebo u lidí, kteří se před pitím alkoholu nenajedí! Sibiřský ženšen pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi.
 

3. Překyselení organismu

Při odbourávání ethanolu vznikají látky, které překyselují organismus. Pozměněné pH v těle je špatné pro mnoho metabolických procesů. S tím může pomoci hořčík, zinek a selen. 

4. Imunitní systém

Změny v imunitním systému jsou považovány za jednu z hlavních příčin vzniku kocoviny Velmi koncentrovaný extrakt z Opuncie dle studie snižuje CRP během kocoviny na normální hodnoty. Zároveň již zmiňovaný selen a zinek hrají důležitou roli v imunitním systému. 

5. Rovnováha organismu a bolest hlavy

Ethanol narušuje rovnováhu mnoha látek v těle. Například zvýšená koncentrace serotoninu, histaminu a nedostatek hořečnatých iontů v mozku může způsobit bolest hlavy. Vitamin B6 pomáhá ke správnému fungování hormonálního systému a biodostupná forma hořčíku zase doplní ionty a pomůže se vyvarovat bolesti hlavy.

6. Antioxidanty

Během noci vzniká v těle díky ethanolu spousta volných radikálů. Glutathion je velmi významný antioxidant, který ale nelze přijímat přímo (v žaludku by se rozložil). Proto je ve složení L-cystein prekursor glutathionu a již zmíněný selen a zinek, které hrají důležitou roli při vzniku glutathionu. 

7. Ochrana organismu

Mindflow Hangover obsahuje také Ostropestřec Mariánský s látkou sylimarin, která napomáhá k ochraně a správné funkci jater. Náš produkt tedy pomáhá dlouhodobě chránit organismus.

8. Kvalita spánku

Alkohol zkracuje REM fázi spánku a snižuje hloubku NREM spánku a zhorší regeneraci našeho těla, která při spaní probíhá. Následkem večerního popíjení se zároveň snižuje tvorba melatoninu (hormonu spánku). Dohromady tedy způsobí kratší a méně kvalitnější spánek. Hořčík, ve formě glycinátu svým účinkem podporuje kvalitu spánku.

Something went wrong, please contact us!
Váš košík0
Mezisoučet:
Doprava při objednávce nad 1 500 Kč zdarma