Tvoje Fína: Můj efektivně využitý čas

tvojefina-1

Ahoj, jmenuju se Fína a jsem holka do nepohody. Jako fotografka a youtuberka prosedím denně několik hodin u počítače úpravou fotek a videí, svůj čas si proto musím dobře zorganizovat. Do mého denního časového harmonogramu musím seskládat školu, práci, schůzky a focení.

A jak všichni víme, den má jen 24 hodin a není nafukovací, kéž by byl. Na to, abych měla čas sama pro sebe, si ale dávám opravdu pozor a rozhodně ho nezanedbávám, protože je pro mě důležitou částí tvůrčího procesu. Většinou ho trávím ve fitku, hodinou jógy, posloucháním oblíbené muziky nebo četbou knihy.

Tvoje Fína: Můj efektivně využitý čas 1

 

Diář

Diář je v každém případě můj nejlepší kamarád a to-do listy jakbysmet, jelikož miluji odškrtávání splněných věcí. Dost důležitým bodem mého programu je dlouhý́ a kvalitní spánek. Nikdy mi nic nepomůže tak, jako se pořádně vyspat, nejlépe tak 7-8 hodin, abych se přes den dokázala naplno soustředit. Ne vždy je na to ale čas, a co potom s tím? Čekají mě hodiny u počítače a na schůzkách. A když je do toho ještě zkouškové? Můj mozek mačká tlačítko “poplach”.

Jelikož takové problémy někdy zažíváme všichni, rozhodla jsem se s vámi podělit o své tipy, jak přes den trochu dobít baterky.

Pitný režim

Když potřebujete pauzu, není nic lepšího než šálek dobrého espressa, pozor ale na to, kolik jich denně vypijete. Víc jak dvě kávy denně je za mě moc, tak aspoň nezapomeňte na pitný́ režim! Já vypiji určitě 2-3 litry čisté vody denně.

Fresh

Pořádná dávka vymačkaných pomerančů a grepů s citrónem je zaručená cesta k obnově vaší energie.

Tvoje Fína: Můj efektivně využitý čas 2

Mindflow

Za 2 hodiny odevzdáváte esej, máte deadline v práci nebo zítra píšete test? Jedna tabletka mě vždy nakopne a mé soustředění je na nejvyšším bodu. Pořád nosím balení v kabelce jako svého parťáka, který́ mi podá pomocnou ruku a vytáhne mě z únavy a nesoustředěnosti.

Šlofíček

Jste doma a máte 30 minut čas? Hned ho využijte a trochu si zdřímněte. Nikdy nevíte, jak se dlouho zdržíte v práci. Několik minut mezi schůzkami? Ideální čas vytáhnout sluchátka a pustit si svůj oblíbený song. Zavřete oči, zhluboka dýchejte a okamžitě se zregenerujete a dobijete energii.

Snad máte spoustu inspirace a některé mé tipy zkusíte.

Tvoje Fína

Something went wrong, please contact us!
Váš košík0
Mezisoučet:
Doprava při objednávce nad 1 500 Kč zdarma