Sára: Jak při učení bojuji s prokrastinací. A občas i vyhrávám!

Od Sára Nečasová

Jmenuji se Sára Nečasová. Aktuálně jsem třetím rokem studentkou Vysokého učení technického v Brně, pracuji ve výrobní strojírenské firmě, chodím pravidelně cvičit do posilovny a děsně ráda vysedávám v různých brněnských podnicích s přítelem nebo kamarády.

Neustále také přebíhám ze školy do práce, z práce do posilovny a pak rychle domů navařit hladovému příteli. Potom se do toho ještě připletou zkoušky ve škole a já nevím, kam letět dřív.

Jsem člověk, kterému vyhovuje být neustále v zápřahu, ale někdy je toho i na mě moc a v těchto chvílích potřebuju, abych byla pří práci co nejvíce produktivní a díky tomu se vyhnula případům, kdy musím zůstat dlouho do noci vzhůru a dodělat práci, kterou jsem nestihla udělat přes den.

Dříve těchto případů bylo skutečně mnoho, a to hlavně kvůli tomu, že jsem měla fakt velké problémy s prokrastinací a neuměla jsem svůj čas využívat efektivně. Těchto dnů čím dál víc ubývá (musím zaťukat) a pomohly mi v tom hlavně následující činnosti a věci.

Zdroj: instagram.com/saranecasova

Plánování

Zhruba před rokem jsem si v diáři začala na konci každého týdne poctivě plánovat celý následující týden. Rozvrhnu si, kdy mám školu, kdy budu pracovat, kdy půjdu na trénink, kdy se začnu učit atd. Díky tomu se mi už nestává, že bych nějaké činnosti odkládala na jindy, protože všichni, co mě znají, ví, že to, co je v mém diáři napsáno, prostě platí. Řekla jsem už, že jsem hrozný perfekcionista a představa, že jsou v mém diáři škrtance, mě naprosto děsí? Ne? No tak jsem, a dost velký. Takže tohle je můj tip číslo jedna – vše si dopředu plánovat.

Strava

Snažím se žít (v rámci možností) zdravým životním stylem a kvůli tomu si i poctivě trackuju kalorie a makra a chystám si jídlo na další den vždy dopředu. I tohle mi v určitém směru velmi pomáhá být neustále produktivní, jelikož ve dnech, kdy mám jídlo na celý den nachystaný, se mi nestane, že bych neustále přemýšlela nad tím, co vše dobrého bych si dala, oproti dnům, kdy jídlo nachystané nemám. A navíc se při takovém stravovacím návyku cítím v dobré fyzické i psychické pohodě. Ale to se vám tu nesnažím nalhat, že mi občas neujede noha a omylem nesním celou pizzu. Omylem.

Spánek

Kdysi jsem četla článek, ve kterém se autor zmínil o tom, že pokud budeme chodit spát a vstávat každý den zhruba ve stejný čas, tak si naše tělo udělá na tento rytmus návyk a ze spánku tak vždy vyždímáme maximum. Každý den chodím spát přibližně ve stejný čas a vstávám i o víkendu kolem 8 hodiny. No a ten chlápek měl fakt pravdu. Ráno se probouzím plná energie a díky tomu jsem zase o něco více produktivní přes den.

Mindflow

Nakonec vám ještě musím říct o Mindflow, se kterým jsme spojili naše cesty zhruba před půl rokem. Ale teď vážně. Mindflow je pro mě úplně to stejný jako ta pilulka, kterou měl Bradley Cooper ve filmu Všemocný. Ok, ale teď už doopravdy vážně.

Po Mindflow sáhnu vždy, když vím, že potřebuju z času stráveným nad prací vyždímat maximum. Obsahuje 7 přírodních látek a přestože netuším, které to jsou, tak to umí v mozku pěkně rozbalit. Po slupnutí jedné až dvou tobolek se přibližně za čtvrt hodiny ponořím do práce, po chvilce se podívám na hodiny a zjistím, že uběhly už 3 hodiny od té doby, co jsem začala pracovat.

Každopádně úplně nejvíc ho oceňuji ve chvíli, kdy se blíží deadliny a zkoušky ve škole, jelikož jsem jednak v časovém presu, a jednak ve stresu. S Mindflow si dokážu vždy zachovat klidnou hlavu a soustředit se na učení. Jo a taky se mnou napsalo celou bakalářku v rekordním čase.

Co jsem vám o sobě ještě neprozradila, je to, že jsem obrovský milovník kávy. Dřív jsem ji pila i večer při učení a nemohla jsem pak celou noc ani na minutu usnout a ráno jsem pak vstávala rozbitá na zkoušku. Teď to bude znít úplně jako z teleshoppingu, ale těmto dnům je díky Mindflow konec, protože po něm nemám v noci vůbec žádný problém usnout.

Podtrženo sečteno, s Mindflow jsem produktivitu pozvedla zase na trochu vyšší úroveň. Takže určitě můžu doporučit!

Sledujte náš FacebookInstagram

Denní tipy pro vaši produktivitu 👍

Pošleme vám každý den jeden tip. Budete produktivnější, uděláte víc práce za méně času a zlepšíte svůj pracovní i osobní život. Pohodlně, rychle, do vaší Messenger aplikace.