Rozhovor s travelwithus123: o životě na cestách

Od Sára Šimáčková

Ahoj holky. Těší nás, že s vámi můžeme udělat rozhovor. Pojďme začít otázkou o cestování – překvapivě. Dokážete vyjmenovat všechna místa, která jste společně navštívily?

Přestože se nám prázdná místa na mapce rychle zaplňují, tak dokážeme všechny destinace vyjmenovat zcela přesně. V létě jsme procestovaly celkem 9 států v USA a k tomu jsme si přidaly i Kanadu. V Evropě nám chybí posledních pár států, převážně jde o ty jižní. Letos jsme navštívily například Francii, Egypt, Itálii, Švédsko, Dánsko, Benelux a Švýcarsko.

Co pro vás znamená cestování?

Cestování pro nás znamená jednoduše volnost. Je to naše společné hobby, styl života.

Obě ještě studujete. Jak zvládáte skloubit cestování se školou?

Před námi jsou stále minimálně dva roky studia, takže jsme musely cestování škole trošku přizpůsobit. Využíváme samozřejmě všech možných prázdnin a státních svátků co se nám nabízí. Víkendy trávíme cestováním po Evropě. Občas si protáhneme víkend do pondělí. Někdy je to velmi náročné, obzvlášť přes zkouškové období. O víkendech si také moc neodpočineme.

Denní tipy pro produktivnější den 👍

Pošleme ti každé ráno jeden tip. Pohodlně do Messengeru. Proč používat režim Letadlo, jak denně vypít víc vody a spousta dalších užitečných tipů. Přidej se k tisíci odběratelů!

Je něco bez čeho se na cestách neobejdete?

Samozřejmě mobil na který pořizujeme fotky, hledáme si na mapkách trasy, vyřizujeme emaily. Jezdíme velmi nalehko, ale když je to trošku možné, tak sebou vozíme i nafukovací cestovní polštářky. Powerbanka se také občas hodí.

Jaký byl váš nejnapínavější moment z cest?

Takových by jen za letošní léto bylo nespočet. Jako první nám naskočila příhoda, kdy jsme poprvé po deseti dnech v USA relaxovaly na pláži a dověděly jsme se, že náš autobusový spoj byl posunut o hodinu dopředu. Naboso s deseti kily na zádech jsme utíkaly na autobus, kde jsme naopak zjistily, že spoj byl úplně zrušen a byly jsme nucené jet do Baltimoru oklikou přes Philadelphii. Po cestě ovšem náš řidič zabloudil, zajel do Čínské čtvrti, kde naboural asi 4 auta, dva ploty od domu a téměř zabil pár lidí. Když jsme živé a zdravé konečně dorazily do Philadelphie na autobusovou stanici, odkud jsme měly pokračovat do Baltimoru, tak jsme zjistily, že spoj jede až za 12 hodin. Dopadlo to tak, že jsme si vyhádaly s pár dalšími cestujícími náhradní spoj a dojely do Baltimoru o asi 3 hodiny později.

Chtěli byste se cestováním živit na full–time? Myslíte, že je to možné?

Samozřejmě! To je náš druhý životní cíl. Živit se tím, co nás baví a užívat si života naplno. Možné to určitě je, ale ne ze dne na den. Pomalu na tom pracujeme, krůček po krůčku a doufáme, že si nakonec sen splníme.

Máte nějaké oblíbené travel blogy nebo influencery?

Máme oblíbeného cestovatele známého pod pseudonymem @momimfine. Jeho nápad a styl cestování se nám velmi líbí. Co se týče blogu, tak pravidelně čteme Holka s Bucket Listem, který nás taktéž inspiruje.

Jaká bude vaše příští destinace?

Naše příští zastávka bude víkendovka – Londýn a Milán. Více do budoucna neplánujeme, spíše improvizujeme a čekáme co se naskytne. Chtěly bychom podniknout nějaký delší trip v období prosinec–únor.

Sleduj náš FacebookInstagram

samotna-polozena

Soustředění pro úspěšný den

Mindflow je přírodní alternativa energeťáku, kávy a čaje. Pomůže porazit únavu a naplno se soustředit 3–4 hodiny.