Jak předejít kocovině?

Čas čtení: 2 min
jak predejít kocovině

Jdete posedět uprostřed týdne na skleničku a druhý den do práce? Nebo máte o víkednu oslavu, ale potřebujete i tak druhý den fungovat a být produktivní? V tomto článku popíšeme nejlepší tipy jak předejít kocovině.

Před konzumací

1. Najíst se

Jídlo zpomaluje vstřebávání alkoholu. Proto si dejte před večerem výživné jídlo bohaté na proteiny, vlákninu a vodu. Ideální je maso, zelenina a pro vegetariány například hummus. Naopak se vyvarujte soli, která dehydratuje. Nezapomeňte ani na dostatečné doplnění vody.

Jak to funguje? Zaprvé ti potrava pomůže doplnit potřebné živiny a energii, aby se tělo s alkoholem lépe popasovalo. Za druhé jídlo v žaludku zpomalí vstřebávání alkoholu, tudíž se opiješ pomaleji.

Pokud máte produkt Mindflow Hangover, vezměte si před konzumací 1-2 tobolky. Zrychlí vám odbourávání škodlivých látek už během večera.

Během konzumace

2. Výběr nápoje

Kromě alkoholu (ehanolu a vody) se nápoje složením liší. Obsahují i jiné látky, které ke kocovině přispívají. Kongenery je obecný název pro ostatní látky v nápoji mimo ethanol, které přispívají ke kocovině. Obecně platí že nejméně jich mají čiré nápoje (vodka), nejvíce naopak tmavé (bourbony). 

Vysvětlení: Zařadit bychom mezi ně mohli například methanol, amidy, aceton, oxid siřičitý… Vznikají většinou při výrobě alkoholu, zatěžují organismus a studie zabývající se kocovinou se shodují, že jsou tyto látky jednou z hlavních příčin kocoviny. 

3. Kouření a léky

Kouř z cigaret obsahuje acetaldehyd. Tu samou látku, na kterou se metabolizuje ethanol a způsobuje kocovinu. Kouřením jeho koncentraci v těle ještě zvýšíte a kocovinu zhoršíte. Pokud užíváte nějaké léky, zjistěte si, zda s nimi můžete pít alkohol. Alkohol může snižovat jejich účinek či dokonce je měnit na škodlivé látky.

Tobolkou to nekončí. Nechte nám e-mail. Odměníme se články, možností testovat nové produkty a dalšími speciálními možnostmi.

4. Hydratovat

Prokládejte průběžně každý alko jedním nealkem (klidně jen 100-200 ml) . Takto vypijete za večer třeba půl litru, ale daleko lépe se to vstřebá než při vypití najednou. Sucho v puse i bolest hlavy jsou příznaky dehydratace, a takto jim můžeme předejít.

Vysvětlení: Alkohol způsobuje dehydrataci – celý večer (cca 5 hodin)  se voda dostává z důležitých míst v těle. Dostat ji zpět trvá stejně dlouho, i déle.  Proto nestačí pít v momentě, kdy nás vzbudí sucho v puse nebo dostaneme ráno žízeň.

5. Pohyb a čerstvý vzduch

Pohyb během večera zrychlí metabolismus a do určité míry zrychlí i vyplavování látek z těla ven. Čerstvý vzduch také pomáhá od akutní nevolnosti. Takže na příští párty neváhejte protančit střevíce, děláte to vlastně pro svoje zdraví!

Po konzumaci

Pokud máte produkt Mindflow Hangover, vezměte si po konzumací 2 tobolky. Přes noc doplní vitaminy a minerální látky, ochrání organismus a zajistí svěží ráno.

6. Spánek

Vyspěte se alespoň 7 hodin. Tělo se potřebuje zregenerovat a to mu jde nejlépe ve spánku. Studie připisují spánkovému deficitu mnoho symptomů, které vnímáme jako symptomy kocoviny. 

Je dobré přestat pít alkohol alespoň hodinu před spánkem. Také se můžete zařídit, aby nás ze spánku nic nevyrušilo – dojít si na záchod, zatáhnout žaluzie a vypnout zvonění. Spát minimálně 7 hodin. Spánek je jedena z nejúčinnějších věcí, jak předejít kocovině.

 

Mindflow
Hangover

Jak předejít kocovině? 1
Další tipy z blogu