Zpět na články Zpět na články

Jak na produktivní home office?

Čas čtení5 min

Kategorie: Seberozvoj a produktivita

22. 03. 2020 / Od: Jakub Chvosta

Home office

Mnoho lidí musí pracovat nebo studovat z domova. Ne každý ale umí tento styl práce plně využít. Jak být při práci z domova maximálně produktivní?

1. Práce home office je pořád práce

Toto je důležité si ujasnit (sám se sebou, ale i s rodinou). Během stanoveného času nevěnujte pozornost domácnosti a poproste ostatní členy, aby vás nijak nerušili. Zkuste práci se sluchátky nebo špunty do uší.

2. Zvolte správný čas

Určete si, kdy jste nejvíce produktivní a kdy vám okolnosti umožní věnovat se práci nerušeně. Někomu vyhovuje práce bez přerušení, jiný zase rád proloží dopolední a odpolední práci sportem. Využijte výhody home office a naplánujte si čas práce dle svých preferencí.

3. Oblékněte se jako do práce

Dodržujte co nejvíce svých denních rutin, aby mozek získal pocit že jde pracovat. Zůstat v pyžamu na produktivitě určitě nepřidá.

4. Stanovte si cíle

Stanovte si každý den hlavní cíl. Jeho splněním získáte pocit, že jste během dne něco udělali, pomůže vám to s psychikou i motivací.

5. Rozvrhněte si čas

Rozvržení času je alfa omega celého úspěchu. Pár tipů, co a proč si naplánovat:

  • Začátek práce – čas, kdy začnete věnovat pozornost pouze činnostem k práci. Stanovený začátek pomůže přepnout do”pracovního módu”.
  • Práce sám se sebou – vyhrazení času na plánování, stanovení priorit, postup práce a cílů, které chcete během dne splnit.
  • Cally a videomeetingy – komunikace s kolegy je důležitá nejen pro efektivní práci, ale také pro psychiku. Vyhraďte si čas na tyto online schůzky. V jiný čas se telefonům naopak vyhněte!
  • Pauzy – nezapomeňte si naplánovat také pauzy, během kterých můžete využít benefitů home office.
  • Konec práce – Velmi důležité je stanovit konec práce. V tento čas práci ukončete, převlékněte se a přepněte se z “pracovního módu”.
6. Nootropika

Zkuste nootropika. Látky, které zvyšují produktivitu, soustředění a snižují únavu. Mezi nejznámější patří kofein, ale je jich daleko více.

Náš produkt Mindflow Focus obsahuje jejich kombinaci. L-theanine ze zeleného čaje, který stejně jako kofein nabudí ale narozdíl od kofeinu zklidní mozek na soustředěnou práci. Dále pak i guaranu, ženšen a další látky, které pomohou k soustředění a proti únavě. Navíc je bez cukru, což se hodí zvlášť při sníženém energetickém výdeji a sedavém stylu práce.

7. Vytvořte si pracovní místo

Pokud nemáte doma místo, ze kterého jste zvyklí pracovat, vytvořte si “pracovní koutek”. Přesuňte nábytek a udělejte nové prostředí pro práci.

Důležitý je dostatek světla. Kytky, fotky či lampička vytvoří příjemné pracovní prostředí. Docílíte tak větší produktivity, než tím, že budete pracovat od kuchyňského stolu nebo nedejbože z postele!

8. Ukliďte si

Pořádek na pracovním místě je základ. Nic vás nebude rozptylovat a myšlenky vám nebudou ubíhat mimo.

Navíc z vlastních zkušeností můžeme potvrdit, že úklid je velmi častý způsob prokrastinace. Proto si ukliďte raději dopředu.

9. Užitečné aplikace

Pár tipů na aplikace, které používáme my. Je jich ale daleko více. Pokud máte nějaké vlastní osvědčené napište nám které třeba na Instagramu.

  • brain.fm – hudební podkresy, které za 10 minut zvýší produktivitu. Z vlastní zkušenosti doporučujeme zkusit!
  • rescuetime.com – blokace vybraných stránek. Ohromný pomocník s prokrastinací při práci online. Alternativa pro Mac – heyfocus.com

Přihlásit se k odběru novinek

Dostaň se k možnosti testování nových produktů, jako první ke vzdělávacímu obsahu i speciálním odměnám. více informací

Mohlo by se Ti líbit