Zpět na články Zpět na články

Jak funguje Mindflow Hangover?

Čas čtení5 min

Kategorie: Alkohol a kocovina, Složky produktů

27. 02. 2020 / Od: Tým Mindflow

Jak funguje Mindlfow Hangover?

Mindflow Hangover obsahuje 11 přírodních látek a extraktů, které pomáhají předcházet vzniku kocoviny. Které složky a v jakém množství najdeš přímo v detailu produktu. Přírodní složky jsou zabaleny ve veganské tobolce. Díky tomu nemusí obsahovat žádné konzervanty, sladidla, dochucovadla a podobně.

V tomto článku si popíšeme, s čím jednotlivé látky pomáhají a jak funguje Mindlfow Hangover.

1. Odbourávání acetaldehydu

Acetaldehyd vzniká v těle metabolismem alkoholu, a je považován za hlavní příčinu kocoviny. Několik látek obsažených v tobolce Hangoveru je zaměřeno právě na odbourávání acetaldehydu. Extrakt z dužistopky urychluje metabolismus acetaldehydu a tělo se ho tak rychleji zbaví. Metabolismus ethanolu ale neurychluje, takže střízlivíme stejně dlouho. Kombinace L-cysteinu a vitaminu B1 zase chrání organismus před působením acetaldehydu.

2. Regulace cukru

Alkohol může způsobit hypoglykémii , která se projevuje celkovou slabostí a bolestí hlavy. Toto může nastat u lidí na nízkosacharidové dietě nebo u lidí, kteří se před pitím alkoholu nenajedí! Sibiřský ženšen pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi.

3. Překyselení organismu

Při odbourávání ethanolu vznikají látky, které překyselují organismus. Pozměněné pH v těle je špatné pro mnoho metabolických procesů. S tím může pomoci hořčík, zinek a selen.

4. Imunitní systém

Změny v imunitním systému jsou považovány za jednu z hlavních příčin vzniku kocoviny Velmi koncentrovaný extrakt z Opuncie dle studie snižuje CRP během kocoviny na normální hodnoty. Zároveň již zmiňovaný selen a zinek hrají důležitou roli v imunitním systému.

5. Rovnováha organismu a bolest hlavy

Ethanol narušuje rovnováhu mnoha látek v těle. Například zvýšená koncentrace serotoninu, histaminu a nedostatek hořečnatých iontů v mozku může způsobit bolest hlavy. Vitamin B6 pomáhá ke správnému fungování hormonálního systému a biodostupná forma hořčíku zase doplní ionty a pomůže se vyvarovat bolesti hlavy.

6. Antioxidanty

Během noci vzniká v těle díky ethanolu spousta volných radikálů. Glutathion je velmi významný antioxidant, který ale nelze přijímat přímo (v žaludku by se rozložil). Proto je ve složení L-cystein prekursor glutathionu a již zmíněný selen a zinek, které hrají důležitou roli při vzniku glutathionu.

7. Ochrana organismu

Mindflow Hangover obsahuje také Ostropestřec Mariánský s látkou sylimarin, která napomáhá k ochraně a správné funkci jater. Náš produkt tedy pomáhá dlouhodobě chránit organismus.

Zaujal tě produkt Hangover? Vyzkoušej ho a dopravu nech na nás! Při nákupu použij kupon “blog”.

8. Kvalita spánku

Alkohol zkracuje REM fázi spánku a snižuje hloubku NREM spánku a zhorší regeneraci našeho těla, která při spaní probíhá. Následkem večerního popíjení se zároveň snižuje tvorba melatoninu (hormonu spánku). Dohromady tedy způsobí kratší a méně kvalitnější spánek. Hořčík, ve formě glycinátu svým účinkem podporuje kvalitu spánku.

Přihlásit se k odběru novinek

Dostaň se k možnosti testování nových produktů, jako první ke vzdělávacímu obsahu i speciálním odměnám. více informací

Mohlo by se Ti líbit